Kurumsal Kimlik

1989 yılından bu yana doğalgaz, ısıtma, soğutma,tesisat malzemeleri,imalat sektöründe 120 çalışanımız ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Grup şirketlerimizi ve faaliyet alanlarını sizin desteğinizi alabilmek için sırası ile sizlere tanıtmak isteriz.

VAROL GROUP

Varol Isı 2005 yılında Robur – Italy (doğalgazlı soğutma ve ısı pompası , absorbsiyonlu chiller) firmasının temsilcisi olması ile kurulmuştur. 2006′ da İtalya Baxter firması ile cogeneration,güneş enerjisi ile soğutma , 2008′ de LG Kore firmasının klima üretim Bölümü olan LG-LS (hava soğutmalı chiller , su soğutmalı chiller , absorbsiyonlu chiller )firmasının temsilciliğini üstlenmiştir . 2010 yılında ise Toyota – Aisin , Doğalgazlı VRV sistemleri ve ısı pompaları gibi her zaman yüksek verimli cihazları tanıtarak listesini zenginleştirmiştir .

Bunun yanı sıra Enver (Enerji Verimliliği) projesi içinde yer alan Bina Enerji Yöneticisi (BEY) ve Sanayi Enerji Yönetici (SEY) programlarına da katılmaktadır.

Varol Grup Şirketlerimiz


FRS 2001 yılında Ankara’da doğalgaz ekipmanları üretmek üzere kurulmuştur. Türkiye’nin ilk doğalgaz regülatörleri , doğalgaz selenoid vanaları , doğalgaz filtreleri üretmeye başlayan firma olmuştur.

Geçen yıllarda üretim yelpazesini genişleterek , doğalgaz relief vanaları , doğalgaz küresel vanaları , doğalgaz deprem vanası , doğalgaz paslanmaz 3 yollu (3 way) manifoldu , doğalgaz manometreleri , CAKA yüksek basınç regülatörleri , CAKA-XL Aksiyal Akışlı yüksek basınç regülatörleri , CAKA-PL Pilotlu yüksek basınç regülatörleri , doğalgaz istasyonları , RMS A , RMS B , RMS C ve Bölge istasyonları , gaz alarm cihazları üretimine başlamıştır .

2010 yılı içinde firmamız doğalgaz sayaçları üretim çalışmalarına başlamıştır. Sektörel anlamda birçok ilki ortaya koyduğu ürünlerle ispatlamış olan FRS ; yurt içi pazardaki yerini kalitesi ve ürün çeşitliliği ile korur iken yurtdışı pazara da yönelmiş ve İtalya , İran , İspanya , Yunanistan , Bulgaristan , Romanya , Azerbeycan , Ermenistan , Irak pazarlarına OEM ve/veya kendi markası ile satışlara başlamıştır.


1989 yılında, doğalgaz sektöründe başladığımız faaliyetlerimize;

  • Doğalgaz
  • Isıtma & Soğutma

Ana başlıkları altında sürdürmekteyiz.

Targaz olarak; Türkiye’de ilk yerli imalatını başlattığımız “Basınç Düşürme ve Ölçüm İstasyonları” kanalımız halen BOTAŞ ve diğer Şehir Gaz Dağıtım Şirketleri için RMS A, B ve C üretimi ile devam etmektedir.

İlk RMS-B tipi istasyonların 1989 yılında TPAO için üretmeye başlamış, 2001 Yılında ise yine Türkiye’ de  ilk RMS A istasyonu üretimini Akhisar OSB ile başlatan firma olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Gelişen Pazar ve ürün gamı çerçevesinde, İstanbul’da Levent ve İçerenköy, Ankara’da Rüzgarlı ve Ostim, Diyarbakır ve İzmir Şubeleri ile Türkiye genelinde hizmet ağını genişleten TARGAZ, servis hizmetlerini de yine bu merkezlerden vermeye devam etmektedir.

Yurt içi ana üreticilerin yanı sıra, kendi bünyesinde ithalat ve temsilciğini yaptığı ürünler için çalışmalarını arttırarak devam ettirmektedir.

  • STFgas                   İtalya                Regülatörler
  • Meccanico Segrino İtalya               İzole conta ve bağlantı parçalar
  • AVK VALVES           Danimarka       Sürgülü, kaynak uçlu yeraltı gaz vanalar, PE vana
  • BEE                         Almanya          Yangın Vanaları
  • VORTEX                  Almanya          Sirkülasyon Pompaları
  • TORMENE A.           İtalya               Yüksek Basınç Regülatörleri
  • EUROMAG               İtalya               Ultrasonic Akış Ölçerler – Sayaçlar

Isıtma ve Soğutma’ da TARGAZ …

Isıtma sektöründe başlayan gelişim, 2014 senesinde Radyant Isıtıcı ürünlerin de TARGAZ ürün gamı içinde yer alması ile devam etmiştir. İtalyan kökenli ve 100% Avrupa menşeeli olan SYSTEMA markalı radyant ısıtıcı ve sıcak hava üreteçleri ile TARGAZ hem hizmet ağını hem de servisini paralel olarak geliştirmiştir.

Targaz Enerji tecrübeli ve profesyonel çalışma ekibini yurtdışında aldığı eğitimlerle destekleyerek siz kullanıcılara her türlü hizmeti ve teknik desteği verecek tecrübeye sahip hale gelmiştir.


Firmamız ,perpagaz Ticaret Merkezi’nde 1997 yılında itibaren doğalgaz ve tesisat malzemelerinin ithalat, parakende ve toptan satışını yapmaktadır. Doğalgazla ilgili tüm tesisat ve teknik hizmet ihtiyaçlarınıza karşılık veren kuruluşumuz, sektördeki liderliği, uzman kadrosu, güvenilirliği, müşteri memnuniyeti ve teknik danışmanlık hizmeti ile satış ve hızlı sevkiyatıyla siz değerli müşterilerimize memnuniyet ve teknik danışmanlık hizmeti ile satış ve hızlı sevkiyatıyla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duymaktadır.


VAROLLAR DÖKÜM VE İŞLEME MERKEZİ

1989 yılında alt yapı sektöründe başladığımız faaliyetlerimize TARGAZ, FRS, VAROLLAR ve VAROLGROUP olarak doğalgaz, ısıtma ve soğutma sektörlerinde devam etmekteyiz. Grup şirketlerimizi ve faaliyet alanlarımızı sizi daha iyi yönlendirmek adına tanıtmak isteriz.

Varollar Gaz İmalat Sanayi;Çankırı’ da bulunan firmamızda CNC ve Dik Dikişleme Merkezlerinde talaşlı imalatlar yapılmaktadır. Ayrıca aliminyum enjeksiyon ve çelik döküm işleri de gerçekleştirilmektedir.